Ja i cztery łapy – edycja 2018

Zadanie „Wspieranie zajęć rehabilitacyjnych z dogoterapii dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z Dzierżoniowa”, dofinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów kwotą 2.000zł, realizowane od lutego do listopada 2018, z przerwą wakacyjną. Projekt zakłada udział dzieci i młodzieży z Dzierżoniowa w zajęciach kynoterapii/dogoterapii.

Roczny program:

  • w marcu spotkanie z przyjaciółmi Nikusia i Lemona w Stajni Podolin
  • w kwietniu 2018 roku dogtreking po Górach Sowich.
  • w maju 2018 pokaz psów ratowniczych dowodnych.
  • w czerwcu, dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dzierżoniowie, Dzień Dziecka z Psem.
  • we wrześniu w ramach zajęć spotkanie z przyjaciółmi Nikusia i Lemona w Stajni Podolin
  • w październiku kolejny dogtreking – „Śladami ducha Gór Sowich”. Podczas tego dogtrekingu dzieci będą miały możliwość zapoznać się poprzez liczne zadania z historią Gór Sowich i naszego regionu.
  • w listopadzie beneficjenci zadania wezmą udział w spotkaniu z psami przygotowującymi się do pracy w terapii. W zajęciach będą uczestniczyć: dzieci / młodzież, specjalista kynoterapeuta oraz wyszkolone psy ras: golden retriever.

Zajęcia przyczynią się do utrzymania efektów, które do tej pory uzyskaliśmy dzięki dogoterapii. Włączymy również nowe dzieci po to, aby wprowadzić ich w świat zwierząt i pokazać im jak łatwo można zaprzyjaźnić się ze zwierzęciem i jak silna ta przyjaźń może być. Z doświadczenia wiemy już, że efekty naszej pracy widać w życiu codziennym dzieci, dlatego też bardzo zależy nam, aby jak najwięcej z nich zaraziło się ufnością i dobrocią wobec zwierząt.

Zajęcia dogoterapii odbywać się będą na terenie miasta Dzierżoniowa oraz w budynku przy ul. Nowowiejskiej 74 i 76 w Dzierżoniowie.