Przez wiedzę do integracji – edycja 2016

13244761_1127758593961734_1890007427048901024_n24 maja 2016r. z siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie wyruszyli uczestnicy II edycji gry miejskiej „Przez wiedzę do Integracji”, zorganizowanej przez nasze Stowarzyszenie we współpracy z Ośrodkiem.
W grze brało udział 6 czteroosobowych zespołów wraz z opiekunami, które miały za zadanie pokonanie wyznaczonej trasy na terenie Dzierżoniowa, wykonanie zadań i zebranie rekwizytów. Uczniowie szkół podstawowych z SOSW z Dzierżoniowa i Piławy Górnej, szkół podstawowych nr 3 i 7 oraz Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek z Dzierżoniowa i Zespołu Szkół Społecznych z Bielawy, podjęli się tego wyzwania. 20160525_092613 kopiaW czasie gry trzeba było wykazać się umiejętnością współpracy, wyszukiwania informacji, czytania ze zrozumieniem, czytania mapy, orientacji w terenie oraz kondycją fizyczną. Grę zwieńczyła wspólnie rozwiązana krzyżówka tematyczna dotycząca Dzierżoniowa, w której uczniowie wykorzystali elementy zebrane w czasie gry. Hasło główne krzyżówki INTEGRACJA zostało pięknie zdefiniowane przez jednego z uczestników, jako wspólna realizacja celu, bez względu na ograniczenia.
Uczniowie, w nagrodę za aktywne uczestnictwo w grze, otrzymali materiały promocyjne ufundowane przez Urząd Miasta Dzierżoniów, drobne upominki oraz gry dydaktyczne propagujące wiedzę o Polsce, ufundowane przez Stowarzyszenie „POMOST” w Dzierżoniowie.
gra_miejska_16Gra była realizowana przy wsparciu, nie po raz pierwszy zresztą, Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K.K. Baczyńskiego w Dzierżoniowie, Straży Miejskiej w Dzierżoniowie oraz wolontariuszy z dzierżoniowskiego „Ekonomika” i Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego z Bielawy. W tym miejscu chcieliśmy gorąco podziękować młodzieży i instytucjom za wsparcie naszej inicjatywy. Wielkie DZIĘKUJEMY! od Stowarzyszenia „POMOST” w Dzierżoniowie oraz pracowników i uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Dzierżoniowie.
Całość projektu była finansowana ze środków Stowarzyszenia, które od dwóch lat, czyli momentu powstania, wspiera codzienną, trudną pracę SOSW w Dzierżoniowie.